הלשכה לעובדים זרים

פרופיל חברה
הלשכה לעובדים זרים, המתמחה באיתור, הבאה, התאמה והשמה של עובדים המסייעים לאנשים הזקוקים לתמיכה, הינה חברת בת של מתן חן. בלשכה פועל צוות מקצועי ועתיר ניסיון, המעניק למטופל ולמשפחתו ליווי צמוד מרגע פניית המשפחה המבקשת היתר לעובד זר ועד השמת העובד וזאת תוך שימת דגש על צרכיו הייחודים של כל מטופל ומטופל.

תפיסת העולם של הצוות המקצועי: מתן שירות מדרגה ראשונה ואחריות לרווחת המטופל ומשפחתו. החברה מביאה עובדים זרים, נשים וגברים, מהפיליפינים, נפאל, סרילנקה, הודו, מולדובה אוזבקיסטן, אוקראינה וגרוזיה. הלשכה פועלת בכפוף לחוקי מדינת ישראל ובשיתוף פעולה מלא עם הרשויות הנוגעות בדבר.

סניפי הלשכה לעובדים זרים
תל-אביב: שד' שאול המלך 39, טלפון 03-6911040 פקס: 03-6911041. נותן שירות לאזורים הבאים: כפר-סבא,פתח-תקווה, גבעתיים ותל-אביב.
נתניה: רחוב רמז 16, טלפון: 09-8896104 פקס: 09-8826366. נותן שירות לנתניה רבתי וישובי הלווין, כולל מושבים, קיבוצים בסביבה.
חדרה: רחוב הלל-יפה 25, טלפון: 04-6212625 פקס: 04-6247919. נותן שירות לישובים הבאים: חדרה, זכרון-יעקב, פרדס-חנה, בנימינה, אור –עקיבא, ישובי הסביבה ולמגזר הערבי באיזור גיאוגרפי זה.
חולון: רחוב אילת 36, טלפון: 03-7703117 פקס: 03-5017766. נותן שירות לישובים הבאים: ראשון-לציון, יפו, בת-ים ואשדוד.
שינוי במצבכם הרפואי או התפקודי, המעורר קושי בביצוע משימות היומיום ומצריך אתכם להיעזר בסיוע, זקוק לפתרון ולנו יש אותו!

העובדים הזרים נותנים את המענה לכל צורכיכם, מהטיפול האישי, דרך אחזקת מקום מגורי המטופל ועד ליווי והשגחה צמודים.

העובדים הזרים, הנמצאים אתכם בבית, מחזקים את תחושת הביטחון שלכם.
העובדים הזרים מוכשרים לתפקידם באמצעות קורס הדרכה. בנוסף הם עוברים קורס קצר ללימוד השפה העברית. עוד לפני הגעתם לארץ עוברים העובדים הזרים בדיקות רפואיות מקיפות. אנחנו נלווה אתכם בעזרת צוות מקצועי, שיעזור, יתמוך, יבקר וילווה אתכם בכל צעד ושאלה. 

כמו כן אנחנו נסייע לכם בהוצאת היתר ההעסקה ובהכנת המסמכים למשרד הפנים. במידה ואתם שוקלים העסקת עובד או מטפלת זרה, או מעוניינים לדעת יותר, אנא פנו אלינו ואנחנו נספק לכם את כל האינפורמציה והייעוץ הדרוש וכל זאת  ללא שום התחייבות.

אמרו חז"ל: "איזה הוא חכם הרואה את הנולד". גם אם כרגע אינכם זקוקים להיתר עבור העסקת עובד זר מומלץ לפנות אלינו כבר עכשיו, כך שבעת הצורך תהיו מוכנים.
מי זכאי לקבל היתר עבור העסקת עובד זר בענף הסיעוד?

מטופל שלא שוהה במסגרת מוסדית (למעט בדיור מוגן) וזקוק למטפל סיעודי במשרה מלאה לפחות, רשאי לקבל היתר להעסיק עובד זר וזאת בתנאי שהוא עונה על התנאים המתייחסים לקבוצת גילו. קריטריונים לקבלת היתר להעסקת עובד זר ומידע נוסף בנושא אישורים:

גמלת סיעוד – קשיש שנקבעו לו 4.5 נקודות תלות  לפחות (או 4 נקודות והוא גר לבד) ,בבדיקה של מעריך מטעם המוסד לביטוח לאומי זכאי להגיש בקשה להיתר העסקת עובד זר.
גמלת הסיעוד מתחלקת ל – 3 רמות זכאות:
א.  100% = 9.45 ש"ש (לעיתים נדירות תהיינה 4.5 נקודות תלות).
ב.  150% = 16 ש"ש (19) - קריטריון ודאי לקבלת היתר.
ג.   168% = 18 ש"ש (22)– קריטריון ודאי לקבלת היתר.
**סך השעות בסוגריים הינו לאחר מתן תוספת שעות מיוחדת הניתנת למי שאינו מעסיק עובד זר.

על רמת הזכאות לגמלת סיעוד מחליטה ועדה בביטוח הלאומי בשיתוף עם לשכת הרווחה-המדור לקשיש של העירייה המקומית. את החלטתה קובעת הועדה על סמך בדיקה המבוצעת על ידי מעריך/ה הנשלח/ת מטעם המוסד לביטוח לאומי. בבדיקה מתבקש הנבדק לבצע פעולות הקשורות לתפקודו היומיומי כגון: רחצה, הלבשה, שימוש בשירותים, הכנת אוכל והגשתו, נטילת תרופות, מצב מנטאלי/קוגניטיבי וכדומה.

לאחר הבדיקה ובחינתה על ידי הועדה, נשלחת הזמנה אל בית הנבדק ובה מופיעה רמת הזכאות של המטופל. על סמך רמת זכאות זו ניתן יהיה לדעת, בוודאות, האם ניתן להגיש בקשה להיתר עבור עובד זר.

הורה שכול –  אישור ממשרד הביטחון כי הנ"ל הינו תלוי באדם נוסף בביצוע פעולות היום יום, במשך מרבית שעות היממה. זכאי שר"מ/נכות/ניידות, אישור מיוחד לילדים בעלי צרכים מיוחדים. יש צורך באישורים מתאימים מהמוסד לביטוח לאומי. מי שאובחן כחולה אונקולוגי או חולה במחלה ניוונית במצב מתקדם כגון: פרקינסון, אלצהיימר וכד' ובצירוף מסמכים רפואיים תומכים.  פנייה לוועדת חריגים -  הפנייה תבוצע בזמן תקופת האשפוז של המטופל ויש צורך בטופס ה' החתום על ידי רופא מחלקה בבית חולים. במידה והמטופל נמצא במסגרת שיקומית יש צורך במכתב סיכום ביניים, כולל תאריך שחרור משוער עם דגש על הצורך ברצף טיפולי. במקרה כזה ולשם התארגנות להשגת אישורים המתאימים לקבלת היתר קבוע (לשנתיים), יתקבל אישור זמני ל- 3 חודשים. הפנייה במסגרת זו אינה מזרזת את קבלת ההיתר אך מאפשרת קבלת היתר למי שעדיין אינו מוכר באופן רשמי כבעל ניקוד מתאים במבחן התלות.

ישנם מקרים בהם המבקש, בשל מצבו, יהיה זכאי לקבל היתר להעסקת עובד זר, אך בשל גובה הכנסתו לא יהיה זכאי לגמלת סיעוד. במקרים אלה יש צורך לצרף לבקשה להיתר בקשה לעריכת מבחן תלות מטעם אגף ההיתרים. עבור בקשה זו נדרש תשולם אגרה בנפרד. עם קבלת ההיתר יופחת מספר השעות השבועיות בהתאמה עם רמת הגמלה. כאשר המטופל מקבל היתר אך אינו מעוניין לעשות בו שימוש, יש ורצוי להחתימו על בקשה להתליית (הקפאת) ההיתר. פעולה זו תגרום להחזרת השעות השבועיות שניתנו למטופל כתוספת מיוחדת על ידי המוסד לביטוח לאומי.

כאשר יש למטופל היתר מוקפא שעדין בתוקף אך בשל מצבו זקוק לעובד זר, יש בתחילה להחתימו על בקשה לביטול ההקפאה. הארכת היתר – הארכה תתבצע כחודש וחצי לפני פקיעת תוקפו של ההיתר ובדומה להגשת בקשה בהליך רגיל.

שירותים
ביקורי טרום השמה ואבחון צרכי המטופל על ידי עו"ס טרם השמה/הבאה של עובד זר.
פנייה לרשות האוכלוסין וההגירה לצורך קבלת היתר העסקה.
פנייה לוועדת חריגים בעת הצורך.
רישום ודיווח לגורמים המתאימים כנדרש על פי חוקי המדינה.
ליווי מתמיד של המטופל והדרכה בכל הנוגע להעסקת העובד הזר.
עוד בנושא: