אמנת שירות

חברת מתן חן, המדורגת על ידי ביטוח לאומי כאחת משלוש החברות המובילות בישראל בתחום הסיעוד, שמה לה כמטרה את נושא איכות השירות; לתת מענה וטיפול לכל אדם אשר זקוק לו בישראל ובעיקר אוכלוסיית הגיל השלישי וזאת, באופן המקצועי, האנושי והמתאים ביותר לצרכיו של הנזקק.

סל השירותים הרחב של מתן חן מאפשר לחברה לתת מענה וטיפול ללקוח, אם זה בביתו ואם זה בכל סביבה מוגנת בה יבחר המטופל. החברה מבוססת על מערכת אנושית, ומקצועית אשר חרטה על דגלה, לא להשאיר אף אדם ללא טיפול ולו ליום אחד.

ייחודה של מתן חן טמון בצוות הרב מקצועי, המנוסה, המסור, האנושי והמחויב שלה. מתן חן מתחייבת לתת ללקוח שלה את הטיפול המותאם במיוחד בשבילו ובצורה מכבדת.

החברה מתחייבת להתייחס לצוות מטפליה ומטופליה בהבנה, בהגינות ובכבוד הראויים לכל אדם באשר הוא אדם. לשמור ביושר ובהגינות על האינטרסים של המטופלים ולהבהיר להם ולבני משפחותיהם את זכויותיהם.

מטפל המצטרף למשפחת מתן חן, מצטרף לחברה הרואה בו נכס חשוב, מתייחסת אליו בכבוד ובהערכה ורואה בו שותף חשוב בעשייה הטיפולית. הארגון יפעל על מנת להכשירו, לקדמו ולזמן לו חוויות אנושיות וסיפוק בעבודתו.

בעל החברה - המנכ"ל, וההנהלה הינם אנשים מתחום הטיפול שצברו ניסיון של עשרות שנים בטיפול באוכלוסיות שונות ומגוונות. עובדי מתן חן הם שותפי דרך למטופל ולבני משפחתו וביחד יבנו את המענים הנחוצים במהירות, ביעילות, במקצועיות ובנועם הדרושים.

בין לקוחותיה של חברת מתן חן מצויים המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה, קופות החולים, הקרן לרווחת ניצולי השואה, משרד הביטחון, רשויות מקומיות וגופים נוספים. מתן חן פועלת באדיקות ע"פ נוהלי העבודה של גופים אלו, מקפידה על איכות השירות ופועלת ע"פ תקן .ISO-9001-2008 במתן חן התרבות הארגונית מושתתת על כך שהלקוח במרכז ולכן תמשיך לפעול ולהוביל בתפיסתה זו.