פרופיל החברה

חברת סיעוד מתן חן נוסדה בשנת 1988, ע"י יעקב סדן, המנכ"ל והבעלים של החברה, מוסמך מטעם אוניברסיטת בר-אילן, בעל ניסיון של למעלה מ-20 שנות עבודה במשרד העבודה והרווחה, בניהול מעון טיפולי וניהול מדרשה להכשרת עובדים חינוכיים סוציאליים. 

חברת מתן חן עוסקת במספר תחומים:
  1. תחום הסיעוד.
  2. שירותי שיקום ורווחה - חונכות וסומכות.
  3. טיפולים רפואיים.
  4. תאגיד לעובדים זרים.
  5. תחום הסיעוד
תחום הסיעוד הינו העיסוק המרכזי של החברה.

ביטוח לאומי: מאז תחילת פעילותה קבעה מתן חן סטנדרטים גבוהים של שירות מקצועי ואיכותי ובמכרז שפורסם ביוני 2009 על ידי המוסד לביטוח לאומי, דורגה בין שלוש החברות הראשונות בישראל בתחום הסיעוד. בכל הישובים בהם פועלת מתן חן היא נחשבת כחברה מובילה ומוערכת. נכון לרגע זה מטפלת החברה בכ-8,500  מטופלים כשמיתוכם כ-5,300 זכאים לגמלת סיעוד

קרן לרווחת ניצולי השואה: מתן  טיפול קצר מועד (50 שעות) מיד עם שחרורו של הזכאי מביה"ח ומתן 9 שעות שבועיות לזכאי גמלת סיעוד ברמה של 150%  ומעלה.

מבוטחי קופות החולים השונות: למתן חן הסכמים עם כל קופות החולים. החברה מעניקה טיפול אישי וסיעודי בבית המטופל.

משרד הביטחון: משפחות שכולות, טיפול ביתי וסיעודי לאלמנות צה"ל והורים שכולים המגיעים לגיל זקנה.

להרחבה: שירותי סיעוד

מתן חן מפעילה שירותים נלווים בתחום הסיעוד: 
שרות לחצן מצוקה המחובר למוקד רפואי 24 שעות ביממה (השרות ניתן חינם בתקופת מתן טרום סיעוד).
ייעוץ והכוונה לבתי אבות
איכות כוח האדם הסיעודי: 
יעקב סדן, מייסד ומנכ"ל החברה, צבר ניסיון רב בהכשרת כוח אדם סמך מקצועי כשניהל במשך למעלה מ-12 שנים מדרשה להכשרת עובדים בתחומי הרווחה. מאז הקמת החברה ולאורך כל שנות פעילותה, הושם דגש על הכשרת העובדים ברמות השונות, החל מעובדים סוציאליים, אחים ואחיות, עובדים פארא-רפואיים, סמך מקצועיים וכלה במטפלים.

 
מתן חן מפעילה מערך הדרכה מובנה ומקצועי, החל מתהליך קליטת העובד ולאורך כל תקופת עבודתו בחברה. בתחום הסיעוד לבדו מועסקים בחברה כ- 4400 מטפלים כאשר כל העת ובכל סניפי החברה, קיימת שמירה על אחוז גבוה של הכשרה בקרב המטפלים. בתהליכי הכשרת העובדים מושם דגש על תקני איכות גבוהים הן ברמת הטיפול והן ברמת השירות.

בכל שנה מקיימת מתן חן כ- 10 קורסים למטפלות סיעודיות ישראליות ולעובדים זרים וקורסים לסומכות חונכות. כמי שמבינה שלימודי ההכשרה, המועברים בשפת אמם של המטפלים, תורמים להזדהות וליכולת הפנמה טובה יותר של החומר הנלמד, מקפידה מתן חן שהקורסים יועברו בחמש שפות שונות: עברית, ערבית, אנגלית, רוסית ואמהרית. מתן חן מקיימת השתלמויות מגוונות, ימי עיון וסדנאות העשרה לכלל העובדים, כולל מפגשי הדרכה שוטפים לצוות המקצועי. 
 
שירותי שיקום ורווחה - חונכות וסומכות

בחברת מתן חן מחלקה נפרדת המתמחה במתן שירותי חונכות וסומכות, בין לקוחותינו:

משרד הביטחון, אגף שיקום - מתן חונכות לנכי צה"ל -  פגועי נפש, פגועי ראש והלומי קרב. מטרת שירותי החונכות לסייע לנכה להשתלב בחיי היום- יום:
א. מטרה שיקומית - יצירת שינוי ושיפור בתפקוד, שילוב במסגרות בקהילה, הגברת האקטיביות והעצמאות של הנכה.
ב. מטרה תחזוקתית - שמירה על רמת תפקוד קיימת ומניעת נסיגה.

 השירותים ניתנים ע"י צוות מקצועי ובעל ניסיון בתחום שירותי שיקום בקהילה. את המחלקה מובילה עובדת סוציאלית עתירת ניסיון בתחום שירותי חונכות.
השירות מלווה בהדרכות פרטניות, קבוצתיות וביקורי בית.
החברה מקפידה על נהלי עבודה מקצועיים וקפדניים המבוססים על שנים רבות של ניסיון בקליטת עובדים / חונכים ובפיקוח ובקרה על עבודתם.
במסגרת השירות, נבנית תכנית שיקומית למשתקמים ומוגדרים מטרות ויעדי החונכות. 
משרד העבודה והרווחה: סמך מקצועי - לאורך כל שנות פעילותה של החברה, עובדת מתן חן בשיתוף פעולה מלא עם לשכות הרווחה והעובדים הסוציאליים ונותנת מענה למשפחות במצוקה, ילדים בסיכון ולאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, כגון: משפחות במשבר (למשל: דכאון לאחר לידה), בעלי מוגבלויות שונות (אוטיזם, פיגור), בעיות רגשיות, חברתיות ועוד. מתן חן, המעסיקה מספר רב של  חונכים/ות ועובדי סמך מקצועי, מקפידה על סטנדרט גבוה של שירות איכותי ומקצועי ומבצעת הכשרות, הדרכות, הפעלות ופיקוח על עובדים סמך מקצועיים.

מטופלי הקרן לחסויים – ליווי, תמיכה ועזרה לחסויים.

מחלקת טיפולים רפואיים
מחלקה זו עוסקת במתן שירות טיפולי - רפואי בבית המטופל וזאת במסגרת הסכם עם ה"יחידות לטיפולי בית" בקופ"ח. אחים/אחיות מוסמכים ורופאים מגיעים לבתיהם של המטופלים ומספקים להם מגוון עשיר של שירותים, כגון: נטילת דגימות שתן ודם והעברתן למעבדה, טיפולים אמבולטוריים כגון: טיפולי קטטר, מתן נוזלים ואנטיביוטיקה תוך ורידית, טיפול בצנתרים  מרכזיים, זריקות ועוד.

בנוסף, מבצעת המחלקה שמירות פרטיות בבתי חולים, ביצוע אומדנים והערכות תפקודיות, הדרכת מטופלים ובני משפחותיהם ושירותי בריאות נוספים.

לשכה לעובדים זרים
מתן חן הקימה חברת סיעוד, מעיין חברת בת הנקראת  'מתן חן כוח אדם לסיעוד 2007 בע"מ'. חברה זו עוסקת בהשמת כוח אדם זר לסיעוד ועובדיה מגיעים מהפיליפינים, נפאל, סרילנקה, הודו, מולדובה ואוזבקיסטאן, אוקראינה וגרוזיה. הלשכה מורשית ומאושרת על ידי רשות ההגירה ומנהל האוכלוסין ופועלת בכפוף להנחיות מדינת ישראל. בלשכה ישנו צוות מקצועי בעל ניסיון רב בתחום והוא שמעניק למטופל ובני משפחתו הדרכה  וליווי מקצועי בכל הקשור בתהליך העסקת עובד/ת זר/ה. 


מקבץ דיור בחדרה
למתן חן מקבץ דיור בו מתגוררים ומקבלים שירות למעלה מ-200 עולים קשישים. צוות מקצועי, הפועל במקום, דואג לרווחתם של הדיירים ומקיים פעילויות חברתיות במועדון המצוי במבנה. הצוות משמש גם כמענה וכתובת לטיפול בבעיות שונות של הדיירים. חברת מתן חן מאופיינת באיכות שירותיה ונחשבת לספקית השירותים המשמעותית והאיכותית ביותר באזורים בהם היא פועלת. למתן חן תקן 9001:2008ISO מטעם מכון התקנים הישראלי, המחייב מתן שירות איכותי.